Бодаківська школа

Ефективність системи виховної роботи школи

В основу виховної системи школи покладено концепцію особистісно орієнтованого виховання.

Мета виховної системи сформувати:

- високоінтелектуальну свідому особистість з громадянською позицією, готову до конкретного вибору свого місця в житті ;

-    цілісну особистість з такими гуманістичними рисами як доброта, милосердя, чесність, повага і терпимість до оточуючих.

Завдання:

-    організація різноманітної творчої і суспільно значимої діяльності у  школі як  зразка самостійного майбутнього життя;

-    формування неповторної індивідуальності;

-    виховання морально-етичних якостей;

-    створення умов для успішного самовизначення;

-    підготовка до соціально-психологічної адаптації у майбутньому дорослому житті;

-    створення умов для збереження і зміцнення здоров’я вихованців.

Тому  система цінностей  і якостей  особистості розвивається  і виявляється через  її власне ставлення :

-   ціннісне ставлення до суспільства і держави;

-   цінісне ставлення  до сім’ї, родини, людей;

-   цінісне ставлення до природи;

-   цінісне ставлення до праці;

-   цінісне ставлення до культури і мистецтва;

-   цінісне ставлення до себе

Виховна робота в школі здійснюється згідно річного планування , що обумовлено Програмою «Основні орієнтири виховання учнів 1 – 11 класів загальноосвітніх закладів Тернопільщини», затвердженою наказом МОН України від 17.12.2007 року № 1131 та планів керівників на основі дотримання вимог основних нормативно-правових документів, що стосуються виховної роботи.

Система виховних заходів, що проводяться в школі, спрямована на формування всебічно і гармонійно розвиненої особистості. В школі створені соціально-педагогічні умови , які спрямовані на позитивне виховання учнів. Вчителі, особливо класні керівники, у своїй виховній діяльності враховують результати психолого-педагогічної діагностики кожного учня та класного колективу в цілому. Важливе місце у вихованні має індивідуальний підхід до кожного учня, врахування його інтересів та запитів.

Процес виховання в школі безперервний. Він триває під час уроків, на перервах, в позаурочний час.

Організаційними формами виховання у школі є: гуртки,  огляди-конкурси, олімпіади, спортивні свята, участь школярів у конкурсах, тематичні вечори, конференції, лінійки, виставки творчих робіт, виконання групових та індивідуальних доручень та завдань.

На перервах по школі організовано чергування, з учнями працюють класні керівники.

Після уроків проводяться інформаційні хвилинки, виховні години, виховні заходи, екскурсії. Учні мають змогу відвідувати гуртки.